Statystyki drużyny

Aktualności

Tylko remis z Tarchalanką

• autor: Davidoff88, 2015-05-04 19:05

Trzeciomajowa niedziela nie była udanym świętem dla zawodników i kibiców Masovii Kraszewice. Nasz zespół zremisował na własnym stadionie z Tarchalanką Tarchały Wielkie 1-1 i bez wątpienia są to bardziej dwa punkty stracone niż jeden zyskany. Awansujemy na drugie miejsce w ligowej tabeli, jednak LZS Chynowa rozgrywać będzie o jedno spotkanie więcej niż my i może odrobić te straty z nawiązką.

Sam mecz mógł się podobać. Już od pierwszego gwizdka arbitra obie drużyny ruszyły do ataku. To jednak Masovia rozpoczęła spotkanie od mocnego akcentu. W 6 minucie pięknym strzałem popisał się Dawid Kolenda i piłka zatrzepotała w siatce Tarchalanki. Po straconej bramce goście odważniej zaatakowali żeby szybko odrobić straty. Groźnie było pod bramką Masovii po rzucie wolnym, i kilka chwil później gdy piłka po strzale jednego z zawodników z Tarchał odbiła się rykoszetem od jednego z piłkarzy i kierowała się do naszej bramki. W obu sytuacjach jednak fenomenalnymi interwencjami popisał się Piotr Pacholski i uchronił nasz zespół od straty bramki. Masovia również stwarzała zagrożenie w polu karnym. Najlepszą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Marcin Zabiegała, jednak jego strzał głową z najwyższym trudem obronił bramkarz gości. Kilka strzałów z dystansu też nie znalazło drogi do bramki. Na przerwę Masovia schodziła z jednobramkową przewagą.

Druga część meczu to nadal w miarę wyrównana gra. Jedna i druga drużyna próbowała swoich sił na połowie przeciwnika i jedna i druga nadziewała się na kontry rywali. Taka wymiana ciosów trwała do 70 minuty, gdy po jednej z akcji Tarchalanki piłka wtoczyła się do naszej bramki. Mieliśmy remis 1-1. Masovia chciała odzyskać prowadzenie i ruszyła na bramkę rywali. Niestety nasz zespół nadal musiał uważać no groźne kontrataki gości. Czas nieubłaganie mijał a Masovia nie potrafiła skierować piłki do siatki. W doliczonym czasie gry nasz zespół stworzył dwie akcje które mogły i powinny roztrzygnąć o losach meczu. Najpierw jednak nikt z naszych zawodników nie wepchnął piłki do siatki po podaniu wzdłuż bramki. Natomiast w ostatniej minucie strzał z bliska Dawida Kolendy zatrzymał się na siatce... niestety tej za bramką. Sędzia zakończył mecz przy wyniku 1-1.